Hakkımızda
 

Haberler

 

TÜGİAD Ankara'da yeni yönetim dönemi başlıyor.

Tarih : 07.10.2016
Açıklama : TÜGİAD (Türkiye Genç İş Adamları Derneği) Ankara Şubesi’nin 9’uncu Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Tek liste ile gidilen seçimin sonucunda Yönetim Kurulu Başkan Yardımcı’mız Sayın Ercan Kahraman 07.10.2016 tarihinde derneğin Ankara Şube Başkanı seçildi.

Şube merkezinde yapılan genel kurula TÜGİAD’ın Genel Başkanı Rahmi Çuhacı , Genel Sekreteri Başak İlisu, Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ali Yücelen, Ankara Şube eski Başkanlarından Barış Aydın, Ege ve Bursa Şube Başkanları ve Türk Sanayici ve İşadamları Vakfı (TÜSİAV) Başkanı Veli Sarıtoprak ile üyeler katıldı.

TÜGİAD Ankara Şubesi'nin Başkanlığına seçilen Yönetim Kurulu Başkan Yardımcı’mız Sayın Ercan Kahraman yaptığı teşekkür konuşmasında, bu görevin kendisi için çok büyük bir onur ve gurur olduğunu ifade etti ve şu ifadeleri kullandı: "Dernekte şu anda Ankara Şubesi Başkanlığı görevini arkadaşlarımla birlikte üstleniyoruz. Bizler talip olduğumuz bu göreve ülkemize ekonomik ve ticari açıdan katkıda bulunmak için geldik. TÜGİAD üyelerinin iş ilişkilerinin artırılmasını sağlamak için geldik. Ayrıca TÜGİAD şubemizin sadece Ankara'da kalmaması, yeni atılımlarla birlikte Şubemizi çok daha aktif bir boyuta taşımak için geldik. Bu görevi yönetim kurulumla birlikte üstlenmekten dolayı çok mutluyum. Herkese çok teşekkür ediyorum"
 

Kuzey Marmara Otoyol Projesi

Tarih : 13.12.2016
Açıklama : Kuzey Marmara Otoyolu ve 3. Boğaz Köprüsü Projesi kapsamında İstanbul Boğazı’na inşa edilen köprü, Asya ve Avrupa'yı üçüncü kez birleştiriyor.

Dünyanın en geniş köprüsü olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü, 148 kilometre uzunluğundaki Odayeri-Paşaköy kesimi üzerinde yer alıyor. Köprünün, gidiş ve geliş istikametlerinde 4’er kara yolu şeridi ile ortada 2 demir yolu şeridi olmak üzere toplam 10 ulaşım şeridi var.

Projenin otokorkuluk işlerini yapan Çepaş Galvaniz Demir Çelik Maden İns. Tic. San. A.Ş.; toplamda 273.715,676 metre olan otokorkuluk işinin 233.517,56 metresini tamamladı. Ayrıca Kuzey Marmara Otoyolunda Serbest Akış Tak direklerinin büyük bir kısmı da yine Çepaş Gonvarri tarafından bitirildi.

Proje, 2023 yılında dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olmayı hedefleyen Türkiye’yi bu hedefine daha da yaklaştıracak ve çağdaş Türkiye’nin simgelerinden biri olacak.

 

Türkiye’nin ilk lisanslı güneş enerjisi santrali Solentegre GES Elazığ'da enerji üretimine başladı.

Tarih : 07.12.2016
Açıklama : ÇEPAŞ Galvaniz Demir Çelik Madencilik AŞ. tarafından yerli ve uluslararası tasarım ve kalite standartlarına bağlı kalarak taşıyıcı çelik konstrüksiyon tasarımı, üretimi ve tüm mekanik montajı gerçekleştirilen, Akfen Yenilenebilir Enerji A.Ş. tarafından yatırımı yapılan, Türkiye’nin ilk lisanslı güneş enerjisi santrali Solentegre GES, Elazığ’da enerji üretmeye başladı.

Enerji Bakanlığı tarafından 14 Ekim’de geçici kabulü yapılan güneş enerjisi santralinin kurulu gücü 10.2 MWp. Ortalama 15.7GWh/yıl üretim performansına sahip olacak tesis, yaklaşık 10 bin evin ihtiyacına eş değer elektrik üretecek.

 

ÇEPAŞ yoluna Gonvarri ile devam ediyor.

Tarih : 11.11.2013
Açıklama : 11 Kasım 2013 tarihinde ÇEPAŞ İspanya’nın önde gelen kuruluşlarından Gonvarri ile ortaklık anlaşması imzaladı.

ÇEPAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Fazlı Erdoğan ve Gonvarri Yönetim Kurulu Başkanı Jon Riberas yaptıkları basın toplantısında özellikle yenilenebilir enerji sektöründe birlikte büyük projelere imza atmayı hedeflediklerini söylediler.

Gonvarri Yönetim Kurulu Başkanı Jon Riberas ise çelik ve çelik ürünleri, otomotiv sektörü ve yan sanayi, yenilenebilir enerji olmak üzere 3 ana faaliyet alanı bulunan şirketlerinin, 25'ten fazla ülkede,140'dan fazla fabrika ve 35 binden fazla personelle hizmet verdiğini ifade etti.

Geçen yıl itibarıyla yıllık cirolarının 12 milyar dolar olduğunu kaydeden Riberas, şöyle konuştu:
"8 yıl önce girdiğimiz Türkiye pazarında ÇEPAŞ ile yeni bir adım daha attık. Türkiye'de çok büyük otoyol altyapı projeleri var ve hükümetiniz, daha kaliteli altyapı hizmetleri almak istiyor. Bu nedenle ÇEPAŞ ile bu sektörde ilerlemeye karar verdik.

Türkiye'de güneş enerjisi sektörünün de önü açık. Sahip olduğumuz tecrübeyi ÇEPAŞ'la birleştirerek bu yolda beraber yürümek istiyoruz.

Bu ittifaktan doğacak sinerjiden her iki tarafın da istifade edeceğine inanıyoruz. Hem altyapı hem de güneş enerjisi konusunda dünyada referans olacağız."

Türkiye'de yaşanan siyasi gelişmelerin yatırımlarını etkilemediğini ifade eden Riberas, "Türkiye'nin önü çok açık, biz buna odaklanıyoruz. Burada kendimizi evimizde hissediyoruz" dedi.